کنترل سارقان سابقه دار با پابند و دستبند الکترونیک

با موافقت رییس قوه قضاییه و همکاری فراجا، سارقانی که تعدد جرم دارند، به‌ وسیله پابند و دستبند الکترونیک تحت کنترل قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس قوه قضائیه بارها در جلسات مختلف به موضوع مقابله با سرقت که موجب ناامنی در جامعه می‌شود، تاکید کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به مسئولان قضائی دستور داده با همکاری فراجا، در بحث مقابله با سرقت سازوکارهای مناسبی اتخاذ شود و دادستان‌ها و مقامات ذی‌صلاح قضائی هم در قبال این قبیل جرایم، مطابق قانون مبادرت به صدور احکام و اعمال مجازات‌های بازدارنده کنند.

رئیس دستگاه قضا در جلسه (۱۰ مهر) شورای عالی قوه قضائیه در رابطه با مقابله با سرقت اظهار کرد: در امر مقابله با سرقت نیز که امنیت روانی مردم را تهدید می‌کند، فراجا پیشنهادات خود را ارائه دهد تا ما در دستگاه قضائی حداکثر ظرفیت‌های قانونی را برای مقابله قاطعانه‌تر با این جرم و کمک به فراجا در تحقق این مهم به کار بگیریم؛ باید توجه داشت که در بحث سرقت، فارغ از برگرداندن مال مسروقه، توجه به جنبه عمومی این جرم، بسیار حائز اهمیت است.

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه در هفدهم مهرماه مجدداً تاکید کرد: در مبحث مقابله با سرقت و سارقین بویژه سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار نیز که امری در جهت تحکیم امنیت روانی مردم می‌باشد، مقرر است که فرماندهی انتظامی طرحی مدوّن را ارائه دهد؛ ما در قوه قضائیه در چارچوب اختیارات قانونی خود، از اجرای طرح مزبور در راستای تحکیم امنیت مردم و شهروندان حمایت کامل خواهیم کرد.

در همین راستا با موافقت رئیس قوه قضائیه و همکاری فراجا مقرر شده است که سارقان سابقه دار (که تعدد جرم دارند) به وسیله پابند و دستبند الکترونیک تحت کنترل قرار گیرند.

به گفته سردار احمدرضا رادان فرمانده‌کل انتظامی، در این طرح سارقانی که تعدد جرم به صورت هوشمند و به‌وسیله پابند و دستبند الکترونیک تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

سردار رادان تاکید کرده است اجرای این طرح به کاهش وقوع جرم کمک زیادی می‌کند

Rate this post